تور مجازی کاخ کرملین مسکو

تور مجازی کاخ کرملین مسکو

کاخ بزرگ کرملین از ۱۸۳۸ تا ۱۸۴۹ میلادی در دوران امپراتور نیکلای اول و به‌دست گروهی از معماران روسی به‌سرپرستی کنستانتین تون در مسکو، روسیه طراحی و بنا شد. مساحت کاخ ۲۵۰۰۰ متر مربع به‌شکل مستطیل دارای ۷۰۰ اتاق و یک حیاط است. ۵ تالار در این کاخ به نام‌های (گئورگِوسکی- ولادیمیرسکی- الکساندرووسکی- آندرِیوسکی و یکاتِرینسکی) خوانده می‌شوند که برای مهمانی‌های رسمی و دیدارهای دیپلماتیک از آن‌ها استفاده می‌شود.

کرملین قدیمی‌ترین کاخ شهر مسکو است. برخی از ساختمان‌های آن، در قرن دوازدهم ساخته شده‌اند. این بنا، روزگاری دژ مستحکم تزارهای روس بوده و درون دیوارهای اطراف آن، قصرها و کلیساهای باستانی با گنبدهای طلایی زیبایی ساخته شده‌است. کرملین در بیشتر تاریخ طولانی خود، مقر حکومتی روسیه بوده‌است. هم‌اکنون این کاخ اقامتگاه رسمی رئیس‌جمهور فدراسیون روسیه است و مقر تصمیم‌گیری‌های دولت مسکو است. لازم به ذکر است کاخ کرملین مدرن در اواخر قرن چهاردهم میلادی توسط معمار معروف ایتالیایی پیترو آنتونیو سولاری طراحی و ساخته‌شد.

معماری کاخ کرملین مسکو

در گذشته، معماری کاخ کرملین دستخوش تغییرات زیادی قرار گرفته است؛ به گونه ای که معماران کرملین جدید را بر روی کرملین قدیم که از جنس سنگ سفید بود، ساختند. دیوارهای قبلی را تا جایی که می‌توانستند نگه داشتند و فقط برای بلندتر و ضخیم‌تر کردن آن، دورش را دیوار آجری کشیدند.
در این بنای تاریخی از سبکهای مختلفی همچون سبک باروک استفاده شده است. زمینی که برای ساخت این بنا به کار رفته از قرن چهاردهم متعلق به شاهزادگان و درباریان روسی بوده است. بزرگ ‌‌ترین کلیسای کرملین مسکو که کلیسای جامع اوسپنسکی نام دارد در سال ۱۴۷۵ تا ۱۴۷۹ در این محوطه کرملین ساخته شد. این کلیسا محلی برای تاج گذاری تزارهای روسیه بود. همچنین دیوارهای کاخ کرملین از سال ۱۴۸۵ تا ۱۴۹۵ به دست معماران ماهر و خوش ذوق ایتالیایی و به منظور جلوگیری از نفوذ دشمن به محوطه کاخ، طراحی و ساخته شدند.
ساخت کاخ کرملین به مدت ۱۰ سال به طول انجامید و از سال ۱۸۳۸ تا ۱۸۴۹ میلادی در زمان امپراتوری نیکلای اول، توسط معماران روسی به سرپرستی کنستانتین تون بنا گردید. سرانجام در سال ۱۸۴۹ ساخت این کاخ به پایان رسید و مورد استفاده قرار گرفت. در سال ۱۹۶۱ کاخ کنگره‌ها طی ۱۶ ماه ساخته و به بنای کرملین اضافه شد که از آن کاخ برای اجرای تئاتر و جشن‌های عمومی استفاده می‌شد.
اولین ساختمان کاخ کرملین ۱۲۵ متر طول و ۴۷ متر عرض داشت. مساحت مجموعه کرملین ۲۵۰۰۰ متر مربع بوده و شکلی مستطیلی دارد. این کاخ از چهار قصر، چهار کلیسا، برج‌ها و دیوار کرملین، ۷۰۰ اتاق و یک حیاط تشکیل شده است و در آن ۵ تالار با نام‌های (گئورگِوسکی- ولادیمیرسکی- الکساندرووسکی- آندرِیوسکی و یکاتِرینسکی) وجود دارد که برای دیدارهای دیپلماتیک و مهمانی های رسمی به کار می‌رود. این کاخ مثلت شکل است و در جهت شمالی ضلع‌هایی به طول ۷۵۰ متر دارد.

 

برای مشاهده تور مجازی کاخ کرملین موس یا اشاره گر خود را در جهت دلخواه بچرخانید

Courtesy of www.AirPano.ru
اسکرول به بالا