چرخش 360 درجه و حرکت در تور مجازی

تور مجازی به عنوان یکی از جدیدترین روش های به کار گرفته شده اطلاع رسانی و تبلیغاتی، به شما این امکان را می دهد که به صورت آنلاین به دیدن مکان های مختلف بپردازید، بدون اینکه نیاز به حضور فیزیکی در آنجا داشته باشید. یکی از قابلیت های مهم ،اصلی و جالب تورهای مجازی، امکان حرکت و چرخش با نمای 360 درجه در تصاویر 360 درجه تور مجازی  است که به شما اجازه می دهد تا به صورت کامل در محیط مجازی فضایی به دور از جایی که هستید، قرار بگیرید.

حرکت در تور مجازی با استفاده از نمای 360 درجه، به شما اجازه می دهد تا به صورت کامل در محیط مجازی فضایی قرار بگیرید و از تجربه ای شبیه به حضور فیزیکی لذت ببرید. با استفاده از این تکنولوژی، شما می توانید به راحتی در محیط مجازی فضایی حرکت کنید و به دیدن جاذبه های گردشگری مورد نظرتان بپردازید.

چرخش 360 درجه در نماهای تورهای مجازی

با این امکان کاربر به دلخواه خود در هنگام تماشای صحنه های تور مجازی قابلیت چرخش 360 درجه در هر زاویه دلخواه را دارد و می تواند با چرخش موس در کامپیوتر  یا اشاره گر دست در تلفن همراه بصورت 360 درجه به زاویه دید خود را به هر طرف دلخواه تنظیم کند بالا ،پایین ،چپ و راست در چهار جهت بصورت 360 درجه به آسانی ببیند و یک حس فوق العاده را تجربه کند.چون برخلاف تصاویر معمولی تک بعدی نیست و کاربر خودش را مسلط بر صحنه می بیند و خودش دوربین را در جهت دلخواه می چرخاند .

چرخش 360 درجه براساس ژیروسکوپ

در برخی از پروژه ها این امکان در تورهای مجازی فراهم است که چرخش تصاویر بطور اتوماتیک براساس ژیروسکوپ سخت افزاری دیوایس باشد.یعنی دیگر کاربر خودش بصورت دستی چرخش در تصاویر 360 درجه نمی کند بلکه دیوایس خود را به هر طرف بچرخاند تصویر مطابق آن بطور اتوماتیک می چرخد .بطور مثال موبایل را به سمت راست می چرخاند و تصویر تور مجازی نیز به سمت راست می چرخد همانند دوربینی از جلو که با توجه به چرخش آن به تصویر مطابق آن را در جهت دلخواه به کاربر نمایش داده می شود . این تکنولوژی بیشتر در قاب عینک های vr کاربرد دارد.کاربر تصاویر تور مجازی را در عینک های واقعیت مجاری می بیند و با حرکت آزادنه سر به هر طرف به اطراف نگاه می کند .این امکان تا موقعی که تجربه ای واقعی نداشته باشید آنچنان قابل لمس نیست !

امکانات و قابلیت های دیگر

همچنین هنگام چرخش در تصاویر صحنه ها و سکانس های تور مجازی می توانید از قابلیت دیگری هم بهره مند شوید .بطور مثال می توانید از قابلیت بزرگنمایی با کوچک نمایی استفاده کنید .در بخشی از تصاویر زوم کنید و پاسخ حس کنجکاوی تصویری خود را دریافت کنید! یا از امکانات و راهنماهای متنی و مولتی مدیا پروژه استفاده می کنید .

حرکت در سکانس ها و صحنه ها

یکی دیگر از قابلیت های مهم تورهای مجازی حرکت و جابجایی در میان صحنه ها و سکانس های تور مجازی است.همانند قدم زدن در محیط و فضایی که بصورت مجازی خود را در آن حس می کنید.خیلی راحت کاربر می تواند از طریق هات اسپات های موجود در تورهای مجازی همان فلش های راهنمای حرکتی میان دو صحنه همراه با ترنزیشن سوئیچ کند .به صحنه ی بعدی برود یا قبلی.امروزه از لحاظ فنی و رابط کاربری تولید کننده های نرم افزارهای تور مجازی می کوشند با ایجاد افکت و ترانزیشن های خاص سوئیچ بین صحنه ها را خیلی طبیعی تر جلوه دهند .هرچقدر فاصله بین سکانس ها کمتر باشد حس بهتری در هنگام حرکت بین صحنه ها خواهید داشت .بطور متداول و استاندارد حدود 2 تا 3 متر .

تورهای مجازی قدم رو

براساس توضیحات بالا در مورد حرکت در سکانس های تور مجازی امروزه تکنیک قدم رو نام برده می شود یعنی در فضایی که می خواهیم تورمجازی از آن درست کنیم فاصله پوینت های عکاسی 360 درجه بسیار بهم نزدیک است و حس جالب قدم زدن را خیلی راحتتر به مشاهده کننده و استفاده کننده تور انتقال می دهد.

حرکت در تورهای مجازی بصورت 3بعدی(سه بعدی)

در حرکت بین سکانس های تور مجازی امروزه برداشت تصاویر 360 درجه براساس اسکن کردن محیط پیشتازتر است.از کمپانی های پیشرو matterport است که با دوربین ها و پلتفرم اختصاصی خود توانسته است جایگاه ویژه ای در کاربران تورمجازی ایجاد کند.جرکت در تورهای مجازی 3بعدی بسیار پیشرفته تر بنظر می رسد و مشاهده کننده سوئیچ و حرکت بین تصاویر 360 درجه را در تورهای مجازی بسیار طبیعی تر می بیند بدون مشاهده ترنزیشن اضافی.

 

 

 

اسکرول به بالا