رفتن به محتوای اصلی
استودیو 360 نما نمونه کارها 33335025-013

شما به عنوان صاحب یک کسب و کار محلی همیشه در جستجوی راه های جدید برای جذب مشتریان بیشتر و بالابردن سطح کیفی برند خود می باشید و همانطور که می دانید اینترنت با توجه به سرعت رشد و توسعه ابزارهای اطلاع رسانی،بازاریابی و تبلیغات در حوزه کسب و کارها به یکی از بهترین و ساده ترین راه های جذب مشتریان بالقوه تبدیل شده است و در راستای آن گوگل بعنوان پرکاربردترین ابزار اینترنتی دنیا مورد استفاده میلیون ها کاربر قرار می گیرد.

امروزه ثبت اطلاعات  کسب و کارها در گوگل مپ بهمراه تور مجازی گوگل بهترین ابزارهای کارآمدی هستند که باعث بیشتر دیده شدن،اعتماد و فروش بیشتر کسب و کارها خواهد شد.تور مجازی گوگل یکی از امکانات بی نظیر سرویس گوگل مپ برای نمایش و بازدید مجازی 3 بعدی کاربران، از مکان ها و محیط کسب و کارهاست.

تور مجازی گوگل چیست ؟

تور مجازی گوگل یک تکنولوژی جدید در راستای توسعه پروژه گوگل استریت ویو شرکت گوگل در چند سال اخیر می باشد که توسط آن می توان به کاربران اجازه داد از محیط و مکان کسب و کارها  با نمای 360 درجه بازدید مجازی کنند .در تور مجازی گوگل ببینده می تواند تصاویر هر فضا را بصورت 360 درجه از دیدگاه مورد نظر خود ببیند و حس واقعی بودن در آن فضا را تجربه کند.بیننده قادر است بالا ،پایین و حتی فضای پشت تصویر را نگاه کند ،در تصاویر زوم کند و یا با ابزار تور مجازی گوگل محیط کسب و کار را پیمایش و جستجو کند !

کسب و کار ها می توانند از این فرصت و نو آوری  استفاده کنند و با ثبت اطلاعات و تور مجازی برای  کسب و کار خود در گوگل و نمایش آن در جستجوی کاربران باعث افزایش حضور آنلاین و جذب مخاطبین بیشتر شوند.باید بگوییم امروزه یکی از رقابت های پرارزش در بین کسب و کارها همین موضوع می باشد یعنی کسب و کارهایی که اطلاعاتشان در جستجوی گوگل بهمراه تصاویر و تور مجازی ،به کاربران نمایش داده می شوند چندین برابر نسبت  به دیگر کسب و کارها، مشتریان بیشتری با آنها ارتباط برقرار می کنند و سهم فروش بسیار بالاتری دارند!

مزایای تور مجازی گوگل در قبال تور های مجازی عادی:

 • میزبانی و نمایش پرسرعت تور مجازی ،روی سرورهای اختصاصی شرکت گوگل
 • یکبار هزینه بدون هزینه خرید ترافیک و هاست  یا تمدید ماهیانه یا سالیانه برای نمایش تور مجازی
 • گرافیک بسیار جذاب سفارشی با تاثیر پذیری بالا برای کاربران
 • بالا بردن امتیاز سئو برای سایت ها و افزایش نرخ حضور در موتور جستجوی گوگل
 • پشتیبانی و توسعه، توسط تیم گوگل استریت ویو
 • مشاهده تور مجازی در سرویس گوگل مپ بهمراه نمایش در باکس گوگل بیزنیس اینفو در گوگل
 • نمایش استاندارد و بهینه برای نمایش در موبایل ،تبلت،کامپیوترها
 • دارای لینک اختصاصی گوگل برای نمایش در سایت ها و اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
 • افزایش اعتبار کسب و کارهای دارای تور مجازی گوگل بعلت ثبت  و نمایش در گوگل

تور مجازی گوگل چگونه ساخته و منتشر می شود ؟

بطور خلاصه :عکاسی 360 درجه،پردازش ،همپوشانی و یکپارچه سازی تصاویر و در نهایت انتشار در گوگل

برای ساخت و تولید تور مجازی گوگل، ابتدا باید از مکان متناسب با استانداردها و قوانین اعلام شده گوگل،عکاسی 360 درجه گوگل انجام داد.در ابتدا آشنایی با قواعد عکاسی و تجربه لازم در عکاسی 360 درجه از اهمیت بالایی قرار دارد .همچنین برای عکاسی 360 درجه باید از تجهیزات مخصوص عکسبرداری استاندارد گوگل برای تولید تور مجازی گوگل استفاده کرد.لیست این تجهیزات در سایت رسمی گوگل آمده است.

برای افراد و اشخاص عادی عکاسی 360 درجه  دشوار است زیرا در ابتدا باید هزینه زیادی برای خرید و تجهیزات عکاسی 360 درجه ،مورد تائید گوگل باید پرداخت کنند و حتی در صورتی که لوزام مرتبط را تهیه نمایند و با دانش مرتبط عکاسی 360 درجه را انجام دهد گوگل برای تائید و  انتشار تصاویر آنها قوانین سخت گیرانه ای  دارد .

بهمین علت برای عکاسی 360 درجه و اجرای تور مجازی گوگل ،شرکت گوگل افرادی دوره دیده و متخصص با نام و نشان عکاسان مورد اعتماد گوگل را معرفی می کند که براساس معیارها ،تائید هویت شدند و علاوه بر مشارکت در توسعه پروژه گوگل استریت ویو،دارای تجهیزات استاندارد و اختصاصی عکاسی و تور مجازی گوگل می باشند و تصاویر 360 و تورهای مجازی ساخته شده توسط آنها استاندارد لازم را برای انتشار را دارد به همین علت گوگل تصاویر عکاسان مورد اعتماد گوگل را مستقیماً تائید و بسرعت منتشر می کند.لیست عکاسان مورد اعتماد گوگل در دنیا براساس کشور،منطقه ایالت در سایت رسمی گوگل قابل دسترسی است.

معرفی تجهیزات استاندارد و مورد قبول عکاسی 360 درجه و تور مجازی گوگل:

شرکت گوگل برای عکاسی 360 درجه و ساخت تور مجازی گوگل باکیفیت بوسیله دوربین های dslr توسط عکاسان مورد اعتماد خود تجهیزات زیر را پیشنهاد می دهد .

دوربین های نیکون  nikonمورد قبول گوگل:

 • D5000, D5100
 • D90, D7000, D7100
 • D200, D300, D300s
 • D600, D700, D800, D810

دوربین های کانن  canonمورد قبول گوگل :

 • Rebel series: XSi/450D, T1i/500D, T2i/550D, T3i/600D, T4i/650D, XS/1000D, t3/1100D
 • xxD series: 20D, 30D, 40D, 50D, 60D, 70D
 • xD series : 6D, 7D, 5D series

لنزهای فیش آی Fisheye مورد قبول گوگل:

 • Canon 8-15mm f/4L fisheye lens ,Canon mount only
 • Sigma 8mm f/3.5 EX DG fisheye lens

کنترل از راه دورهای مورد قبول گوگل:

 • RS-60E3, RS-80N3, MC-30, MD-DC2

هدهای پانورامیک برای سه پایه:

 • Nodal Ninja Ultimate R10 with compact 90° rotator
 • ۳۶۰Precision
 • Acratech Spherical Panoramic Head , Sigma lens only
 • Tom Shot 360 , Sigma lens only

روند ساخت تور مجازی گوگل در 360 نما :

برای عکاسی 360 درجه و ساخت تور مجازی گوگل و انتشار آن در ابتدا با تماس با کارشناسان ما ،نیازهای کارفرما بررسی می شود و راهنمایی های لازم صورت می گیرد.سپس برای بازدید و بررسی موقعیت مکانی از لحاظ شرایط زمانی و محیطی عکسبرداری و آنالیز و برآورد تعداد پوینت ها یا نقاط عکاسی 360 درجه برای ساخت تور هماهنگی های لازم انجام میشود.عکاسی 360 درجه در روز مشخص شده توسط تجهیزات مخصوص تور مجازی گوگل برای پروژه انجام می شود و پس از دریافت خروجی و پردازش و تائید توسط کارفرما در سرور گوگل و نمایه گوگل مپ بارگزاری و  منتشر خواهد شد.

شرایط عکاسی 360 درجه برای ساخت تور مجازی گوگل :

قبل از مراجعه عکاسان مورد اعتماد گوگل بهتر است برای رعایت قوانین و بالا بردن کیفیت خروجی، مکان و محیط شرایط لازم زیر را داشته باشد :

 • نظافت ،دکور،چیدمان باید در عالی ترین شکل ممکن باشد
 • میزان روشنایی و نور پردازی مورد ارزیابی قرار گیرد و در محل لامپ ،پروژکتور یا نقطه تاریک نداشته باشیم
 • زمان عکسبرداری متناسب با شرایط محیطی انتخاب شود
 • برای حفظ و رعایت حریم خصوصی در عکاسی و تور مجازی به تمامی افراد یا اشخاصی که در تور مجازی تصاویر آنها منتشر می شود با کسب اجازه اطلاع رسانی کنید .
 • شرایط و تصاویر مکانی، باید طبق موارد گوگل کاملاً طبیعی و واقعی باشد و هرگونه تغییرات نرم افزای در تصاویر مورد قبول نیست.
 • از قراردادن مواردی که در آینده کوتاه مدت تغییر می کنند همانند:اتیکت قیمت،تخفیف ،…..در نمای عکاسی پرهیز کنید.
 • ثابت نگه داشتن شرایط محیطی در مکان در طول عکسبرداری  360 یکی از موارد مهم است زیرا یک عکس 360 درجه از دوخت و همپوشانی چندین عکس پانورما  براساس پارامترهای مشترک ثابت بوجود می آید و اگر شرایط در یک نمای 360 درجه در زاویه ای تغییر کند دوخت و پیوستگی تصاویر دچار مشکل خواهد شد.
 • توجه به تمیزگی و نظافت کف و سقف مکان از گرد و غبار،از این لحاظ که در تور مجازی گوگل بیننده می تواند در هرنقطه علاوه بر جلو و پشت ،بالا و پایین تصویر را با نمای 360 درجه مشاهده کند.

تور مجازی هوایی گوگل :

امروزه در یکسری از پروژه های تور مجازی گوگل بدلیل وجود وسعت زیاد منطقه تحت پوشش عکاسی و تور مجازی  و لزومت نمایش جزئیات بهتر آن به کابر در یک  یا چند نما  باتوجه به شرایط پروژه،از هلی شات و پهبادها برای عکاسی 360 درجه هوایی و ساخت تور مجازی گوگل استفاده می کنند.وجود تصاویر 360 درجه هوایی باکیفیت در  تور مجازی گوگل را از لحاظ بیننده بسیار تاثیر گذار است.بطور مثال یک کارخانه یا کسب و کار بزرگ می تواند برای نمایش بخش ها یا فاز های مختلف خود می تواند از عکاسی و تور مجازی هوایی استفاده کند و یا بیمارستان و یا نمایشگاه ها.

نمونه تور مجازی هوایی گوگل :

360 نما آژانس مورد تائید گوگل  و مجری عکاسی و تور مجازی گوگل در ایران

استودیو 360 نما علاوه بر تجربه چندین ساله خود در حوزه برنامه نویسی،عکاسی و دیجیتال مارکتینگ  دارای گواهینامه و نشان عکاس مورد تائید گوگل برای عکاسی و تور مجازی گوگل در ایران است که با مراجعه به سایت رسمی گوگل قابل رهگیری است.در 360 نما، عکاسی 360 درجه و ساخت تور مجازی گوگل توسط دوربین ها و تجهیزات مخصوص پیشرفته ،طبق استاندارهای جهانی و مورد تائید گوگل باکیفیت و دقت بالا انجام می شود.

360 نما علاوه بر نشان عکاس مورد اعتماد گوگل،کارشناس مورد تائید و  راهنمای رسمی سطح 7 گوگل بوده و تصاویر گرفته شده وتورهای مجازی ساخته شده توسط آن برای مکان ها و  کسب و کارها  بسرعت در گوگل منتشر خواهد شد.

سفارش عکاسی 360 درجه  و تور مجازی گوگل :

در صورتی که تمایل دارید عکاسی و تور مجازی گوگل خود را توسط عکاس مورد اعتماد و تائید گوگل با تجهیزات مخصوص عکسبرداری 360 درجه و نرم افزارهای مورد تائید شرکت گوگل انجام دهید و اطلاعات، تصاویر و تور مجازی شما بسرعت در گوگل منتشر شود برای مشاوره و یا سفارش  با  کارشناسان ما تماس بگیرید.

ما با ثبت اطلاعات و ساخت تور مجازی گوگل ،چه کمکی به کسب و کار شما می کنیم؟

با تور مجازی گوگل کسب و کار شما دیده می شود و اطلاعات آن در جستجو کاربران در گوگل  و گوگل مپ نمایش داده می شود.کیفیت تعامل بین کاربران و کسب و کار شما بسیار بالا خواهد رفت و د رنتیجه افزایش بازدید و فروش را به دنبال خواهد داشت.

اگر کاربری نام کسب و کار شما را در گوگل جستجو کند ،گوگل بلافاصله اطلاعات کسب و کار شما را شامل ( شماره تماس،آدرس،موقعیت روی نقشه گوگل مپ،سایت،ساعات کاری ) در کادر شاخص در سمت راست صفحه جستجو نمایش می دهد.

کاربران می توانند به آسانی تصاویر مربوط به محیط کسب و کار شما یا محصول یا خدمات شما را بصورت کاتالوگ مشاهده کنند .

کاربران قادر هستند با تور مجازی گوگل  و مشاهده تصاویر 360 درجه  از فضای کسب و کار شما  بازدید مجازی کنند . تور مجازی گوگل بطور مستقیم باعث افزایش بازدید ،اعتبار  و فروش کسب و کار شما خواهد شد.

کاهش نرخ هزینه تبلیغات با بازدهی بالا بعلت اینکه برای عکاسی ،ساخت و انتشار تور مجازی برای کسب و کار شما با فواید زیاد آن،  فقط یکبار هزینه دریافت می شود و بصورت دائم و بدون هزینه تمدید زمانی در گوگل منتشر میشود.

 اگر کاربران نام کسب و کار شما را در سرویس گوگل مپ و کلیه برنامه های کاربردی مرتبط با آن همانند مسیریاب های خودرو،اپلیکیشن های مبتنی بر حمل و نقل مثل تپسی ،اسنپ،الو پیک جستجو کنند موقعیت دقیق کسب و کار شما بر روی نقشه نمایش داده می شود و کاربران قادر خواهند بود از امکانات  مسیربابی هوشمند و دقیق به کسب و کار شما بهمراه  اطلاع از محاسبه مسافت و زمان و پیشنهاد کوتاه ترین مسیر براساس نوع وسیله نقلیه و ترافیک استفاده نمایند.

همچنین براساس موارد کاربردی نقشه گوگل مپ اگر کاربری در  شعاع منطقه محلی کسب و کار شما قرار گیرد و دسته شغلی شما را در گوگل مپ جستجو کند، اطلاعات کسب و کار شما  بهمراه موقعیت مکانی آن نمایش داده می شود .بطور مثال با حضور در یک منطقه و جستجوی گوگل در مورد پیدا کردن رستوران برای غذا خوردن در آن لحظه ،گوگل تمامی رستوران های آن منظقه را براساس معیارها و مشخصات  و امتیازات در نتیایج جستجوی خود قرار می دهد.

وب سایت کسب و کار شما در رقابت با دیگر وب سایت های کسب و کارها، امتیاز  و اعتبار بالاتری نزد گوگل دریافت می کند و در رتبه بالاتری در نتایج جستجو قرار می گیرد.رتبه سئو آن بشدت افزایش می یابد

می توانید تعداد دفعات بازدید و مشاهده از تصاویر 360 درجه  و تور مجازی از کسب و کارتان را ببینید !اینها شاخص های بسیار مفید برای ارتقا و مدیریت بازخوردها و بازدید کاربران است.

تور مجازی گوگل در کجا نمایش داده می شود؟

تور مجازی گوگل در جستجوی  کاربران گوگل در بخش گوگل بیزینس اینفو  و نقشه گوگل مپ قابل مشاهده است . می توان تور مجازی گوگل را با لینک اختصاصی بصورت آی فریم سایت یا امبدد در فیس بوک نمایش داد.همچنین با درج لینک اختصاصی تور مجازی در پیامک و اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی همانند تلگرام و اینستاگرام  می توانید با تشویق کاربران به مشاهده اطلاعات و تور مجازی کسب و کار خود تبلیغات هدفمند داشته باشید.تور مجازی گوگل محدودیت نمایش در موبایل،تبلت،کامپیوتر ندارد و از طریق اینترنت در هرجای دنیا قابل دسترسی است.

استفاده از تور مجازی گوگل در حوزه گردشگری :

امروزه در حوزه گردشگری می توان از تور مجازی گوگل برای معرفی، نمایش و بازدید مجازی کاربران بصورت آنلاین استفاده نمود .کاربران با تور مجازی گوگل این قابلیت را دارند که در هر جا از دنیا از مکان های گردشگری بصورت 360 درجه باحسی واقعی بازدید مجازی کنند و  تشویق به بازدید حضوری شوند.گوگل اطلاعات و نمایه مکان های گردشگری در سراسر دنیا را بر روی نقشه گوگل مپ با جزئیات بالا نمایش می دهد و با نمایش تور مجازی گوگل در نقشه به کاربران، باعث بالابردن جذابیت، رونق و افزایش حضور در مناطق گردشگری  خواهد شد.

تاثیر تور مجازی گوگل در سئو

امروزه داشتن یک وب سایت برای حضور و معرفی خدمات و محصولات کسب و کارها بصورت آنلاین یک مورد ضروری بشمار می رود و حضور و نمایش آن در جستجوی کاربران در موتور جستجوی گوگل بسیار در امر تبلیغات و افزایش مشتریان موثر است.اولویت نمایش و امتیاز نمایش وب سایت کسب و کارها براساس قواعد و پارامترهای سئو گوگل سنجیده می شود.براساس نتایج  بدست آمده ساخت تور مجازی گوگل ،امتیاز سئو وب سایت های کسب و کارها را با بالابردن اعتبار برند در گوگل  و افزایش بازدید  و نرخ کلیک ارتقا می دهد.

تور مجازی گوگل برای کسب ترافیک برای وب سایت کسب و کارها و افزایش امتیاز سئو و بهینه سازی از طرف گوگل بشدت توصیه می شود.

سوالات متداول تور مجازی گوگل:

س- آیا تور مجازی گوگل برای تمدید نیاز به هزینه دارد ؟

آیا هر فردی می تواند تور مجازی گوگل برای کسب و کارها تولید کند ؟

آیا تور مجازی را می توان در سایت قرارداد؟

آیا تور مجازی را می توان در تلگرام و اینستاگرام قرار داد ؟

عکاسی و تور مجازی گوگل برای کسب و کارها جقدر طول می کشد؟

×بستن جستجو
جستجو