رفتن به محتوای اصلی

تور مجازی گوگل چیست ؟

تور مجازی گوگل یک فناوری جدید با نمایش تصاویر 360 درجه از مکان ها و محیط کسب و کارها در گوگل مپ است.تور مجازی گوگل استریت ویو (google street view) به کاربران اینترنتی این قابلیت را می دهند که بدون مراجعه حضوری، بصورت آنلاین از مکان مورد نظر خود در گوگل بازدید مجازی کنند.در تور مجازی گوگل بیننده با مشاهده تصاویر 360 درجه قادر است بالا ،پایین و حتی فضای پشت تصویر را نگاه کند ،در تصاویر زوم کند و یا با ابزار تور مجازی گوگل محیط کسب و کار را پیمایش و جستجو کند.در یک کلام بسیار جالب،پراستفاده و تاثیرگذار است! بخصوص در مورد کسب و کارها ! [اطلاعات بیشتر در پایین ]

[toc]

شما به عنوان صاحب یک کسب و کار محلی همیشه در جستجوی راه های جدید برای جذب مشتریان بیشتر و بالابردن سطح کیفی برند خود می باشید و همانطور که می دانید اینترنت با توجه به سرعت رشد و توسعه ابزارهای اطلاع رسانی،بازاریابی و تبلیغات در حوزه کسب و کارها به یکی از بهترین و ساده ترین راه های جذب مشتریان بالقوه تبدیل شده است و در راستای آن گوگل بعنوان پرکاربردترین ابزار اینترنتی دنیا مورد استفاده میلیون ها کاربر قرار می گیرد.

حضور ملیون ها جستجو هدفمند در سرویس های گوگل بخصوص موتور جستجو و نقشه گوگل مپ توسط کاربران اینترنی دلیلی بر این موضوع است که حضور و نمایش اطلاعات کسب و کارها در گوگل امری بسیار مهم و حیاتی است.

فرض کنید صاحب یک رستوران بسیار باکیفیت هستید و کاربری در شهر یا منطقه شما عبارت رستوران برای غذا خوردن را جستجو می کند .چه اتفاقی می افتد ؟اگر اطلاعات رستوران شما در گوگل جایگاهی داشته باشد کاربر مشخصات و اطلاعات رستوران شما را می بیند و  در صورت تمایل به آنجا مراجعه می کند و تبدیل به مشتری خواهد شد و اگر اطلاعات کسب و کار شما در گوگل ثبت نشده باشد هیچ شانسی در این مورد نخواهید یافت و دیده نمی شوید حتی اگر از رقبایتان بسیار بهتر و باکیفیت تر باشید !

این یک مثال کوچک بود .پس در نظر بگیرید روزانه چندین هزار جستجوی هدفمند در موضوع اطلاع یافتن از کسب و کارها توسط مردم و کاربران در گوگل انجام می شود و کسب و کارها تمامی تلاششان بر این است که بتوانند اطلاعات کسب و کارهایشان به بهترین شکل ممکن در گوگل دیده شود.

کاربرد تور مجازی گوگل برای کسب و کارها

امروزه ثبت اطلاعات  کسب و کارها در گوگل مپ بهمراه تور مجازی گوگل بهترین ابزارهای کارآمدی هستند که باعث بیشتر دیده شدن،اعتماد و فروش بیشتر کسب و کارها خواهد شد و د رکنار آن تور مجازی گوگل یکی از امکانات بی نظیر سرویس گوگل مپ برای نمایش و بازدید مجازی 3 بعدی کاربران، از مکان ها و محیط کسب و کارهاست.

کسب و کار ها می توانند از این فرصت و نو آوری  استفاده کنند و با ثبت اطلاعات و تور مجازی برای  کسب و کار خود در گوگل و نمایش آن در جستجوی کاربران باعث افزایش حضور آنلاین و جذب مخاطبین بیشتر شوند.باید بگوییم امروزه یکی از رقابت های پرارزش در بین کسب و کارها همین موضوع می باشد یعنی کسب و کارهایی که اطلاعاتشان در جستجوی گوگل بهمراه تصاویر و تور مجازی ،به کاربران نمایش داده می شوند چندین برابر نسبت  به دیگر کسب و کارها، مشتریان بیشتری با آنها ارتباط برقرار می کنند و سهم فروش بسیار بالاتری دارند!

تور مجازی گوگل برای کسب و کارها

مزایای تور مجازی گوگل برای کسب و کارها :

 • نمایش 360 درجه ای تصاویر بصورت پویا از محیط  کسب و کار شما با پوشش کامل
 • افزایش 40 درصدی بازدید از کسب و کار  در گوگل و در نتیجه جذب مشتریان و فروش بیشتر
 • دسترسی سریع،راحت کاربران اینترنتی برای مشاهده کسب و کار شما
 • افزایش اعتماد و اعتبار بیشتر نزد مشتریان
 • استفاده از لینک اختصاصی برای نمایش در سایت،اینستاگرام،تلگرام و کلیه شبکه های اجتماعی
 • تبلیغات دائمی و رایگان در سرویس گوگل با یکبار هزینه
 • قابلیت نمایش  در موبایل،تبلت،کامپیوتر،….
 • افزایش نرخ نمایش اطلاعات کسب و کار شما در جستجوهای گوگل توسط کاربران
 • افزایش امتیاز سئو وب سایت کسب و کار
 • ثبت و نمایش اطلاعات کسب و کار شما در گوگل

نمونه تور مجازی گوگل

نمونه تور مجازی گوگل

نتیجه خدمات ما برای کسب و کارها با تور مجازی گوگل

 • اگر کاربری نام کسب و کار شما را در گوگل جستجو کند ،گوگل بلافاصله اطلاعات کسب و کار شما را شامل ( شماره تماس،آدرس،موقعیت روی نقشه گوگل مپ،سایت،ساعات کاری ) در کادر شاخص در سمت راست صفحه جستجو نمایش می دهد.
 • با تور مجازی گوگل کسب و کار شما دیده می شود و اطلاعات آن در جستجو کاربران در گوگل و گوگل مپ نمایش داده می شود.کیفیت تعامل بین کاربران و کسب و کار شما بسیار بالا خواهد رفت و در نتیجه افزایش بازدید و فروش را به دنبال خواهد داشت.
 • کاربران می توانند به آسانی تصاویر مربوط به محیط کسب و کار شما یا محصول یا خدمات شما را بصورت کاتالوگ مشاهده کنند .
 • کاربران قادر هستند با تور مجازی گوگل  و مشاهده تصاویر 360 درجه  از فضای کسب و کار شما  بازدید مجازی کنند . تور مجازی گوگل بطور مستقیم باعث افزایش بازدید ،اعتبار  و فروش کسب و کار شما خواهد شد.
 • کاهش نرخ هزینه تبلیغات با بازدهی بالا بعلت اینکه ،تور مجازی گوگل یک تبلیغ دائمی است ، منقضی نمی شود،نیاز به تمدید ندارد و هزینه آن یکبار و بسیار مناسب است.
 •  اگر کاربران نام کسب و کار شما را در سرویس گوگل مپ و کلیه برنامه های کاربردی مرتبط با آن همانند مسیریاب های خودرو،اپلیکیشن های مبتنی بر حمل و نقل مثل تپسی ،اسنپ،الو پیک جستجو کنند موقعیت دقیق کسب و کار شما بر روی نقشه نمایش داده می شود و کاربران قادر خواهند بود از امکانات  مسیربابی هوشمند و دقیق به کسب و کار شما بهمراه  اطلاع از محاسبه مسافت و زمان و پیشنهاد کوتاه ترین مسیر براساس نوع وسیله نقلیه و ترافیک استفاده نمایند.
 • همچنین براساس موارد کاربردی نقشه گوگل مپ اگر کاربری در  شعاع منطقه محلی کسب و کار شما قرار گیرد و دسته شغلی شما را در گوگل مپ جستجو کند، اطلاعات کسب و کار شما  بهمراه موقعیت مکانی آن نمایش داده می شود .بطور مثال با حضور در یک منطقه و جستجوی گوگل در مورد پیدا کردن رستوران برای غذا خوردن در آن لحظه ،گوگل تمامی رستوران های آن منظقه را براساس معیارها و مشخصات  و امتیازات در نتیایج جستجوی خود قرار می دهد.
 • وب سایت کسب و کار شما در رقابت با دیگر وب سایت های کسب و کارها، امتیاز  و اعتبار بالاتری نزد گوگل دریافت می کند و در رتبه بالاتری در نتایج جستجو قرار می گیرد.رتبه سئو آن بشدت افزایش می یابد
 • می توانید تعداد دفعات بازدید و مشاهده از تصاویر 360 درجه  و تور مجازی از کسب و کارتان را ببینید ! اینها شاخص های بسیار مفید برای ارتقا و مدیریت بازخوردها و بازدید کاربران است.
 • صاحبین کسب و کارها می توانند لینک تور مجازی گوگل را در امور تبلیغاتی و یا در وب سایت،صفحات شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام به کاربران و مشتریان خود براحتی نمایش دهند.
 • بر طبق آمار رسمی گوگل اگر کسب و کاری تور مجازی گوگل داشته باشد بدلیل اعتبار بیشتر کاربران برای آن کسب و کار 2 برابر بیشتر بازدید می شوند و 40 درصد بازدید های تور مجازی آن ها تبدیل به بازدید واقعی می شود .این یکی از مهمترین کاربردهای تور مجازی گوگل است.
  (شاید بپرسید گوگل چطوری این آمار را بدست می آورد ؟ وفتی کاربری کسب و کاری را در گوگل جستجو می نماید و تور مجازی گوگل آن را مشاهده می کند  و پس از مدت زمانی به  کسب و کار مورد نظر خود مراجعه می کند ، گوگل با در نظر گرفتن موقعیت مکانی کاربر توسط سرویس های هوشمند تحت موبایل در زمان جستجو  و موقعیت مکانی کاربر در زمانی که به کسب و کار  مورد نظر خود  مراجه می کند متوجه این موضوع می شود که حاصل این مراجعه از جستجو و تور مجازی گوگل است)

خدمات تور مجازی گوگل 360 نما

(1) ابتدا برای انتشار و نمایش تور مجازی ،در صورتی که  از قبل موقعیت مکانی یا اطلاعات کسب و کار شما بر روی نقشه گوگل مپ ثبت نشده باشد ،موقعیت مکانی آن را در نقشه گوگل مپ بصورت دقیق بهمراه مشخصات مهم کسب و کار شما را شامل (تصاویر،آدرس،شماره تماس،ساعات کاری،سایت،اینستاگرام) را در سرویس بیزینس اینفو گوگل بطور رایگان ثبت می شود.

(2) سپس برای عکاسی به کسب و کار  شما مراجعه می شود و با دوربین های گوگل استریت ویو ساپورت و تجهیزات مورد تائید شرکت گوگل، تصاویر بسیار باکیفیت 360 درجه پانورماتیک از محیط آن تهیه می شود .سپس خروجی تصاویر  کسب وکار شما بهمراه پردازش ،به صورت تور مجازی گوگل بسیار جذاب و فوق العاده  (که قابلیت نمایش 360 درجه بهمراه حرکت در تصاویر ) بر روی نقشه گوگل مپ آپلود خواهد شد.

 • عکاسی 360 درجه گوگل توسط عکاس معتمد گوگل با دوربین dslr و رزولیشن بالا
 • ساخت تور مجازی گوگل توسط تجهیزات مورد تائید شرکت گوگل
 • امکان انتشار مستقیم در سرویس گوگل استریت ویو
 • انتشار تور مجازی با کیفیت بالا در نقشه گوگل مپ
 • ارائه لینک اختصاصی برای سایت،اینستاگرام،تلگرام و مشتریان
 • تضمین کیفیت و گارانتی
 • قابلیت ویرایش ،حذف ،اضافه کردن تصاویر تور مجازی در آینده
 • ثبت و نمایش  شماره تماس،آدرس،وب سایت،ساعت کاری کسب و کار در جستجوی گوگل
 • تبلیغات رایگان در گوگل
خدمات ویژه تور مجازی گوگل

پانوهد تور مجازی گوگل

هزینه شامل عکاسی 360 درجه گوگل توسط عکاس مورد اعتماد شرکت گوگل از استودیو 360 نما، با دوربین dslr ، لنز مخصوص و پایه و تجهیزات مورد تائید شرکت گوگل ،بهمراه پردازش ،ساخت و انتشار تور مجازی گوگل بر روی نقشه گوگل مپ، براساس تعداد پوینت،کیفیت و شرایط  محاسبه می شود.[برای سفارش تور مجازی با تعداد پوینت های بالا ،شرکت های تبلیغاتی و  همکار تخفیفات لحاظ می گردد و برای مکان های خیریه بصورت رایگان انجام می شود]

منظور از تعداد پوینت در محاسبه هزینه و قیمت تور مجازی ، تعداد فضاهایی است از یک مکان عکسبرداری 360 درجه گوگل می شود.تعداد پوینت های تور مجازی بستگی به متراژ فضا،نظر مشتری و عکاس دارد.حداقل تعداد پوینت برای ساخت تور مجازی استاندارد و  سفارش 2 پوینت می باشد.

عکاسی 360 درجه  بهمراه ساخت تور مجازی گوگل  در استودیو  360 نما ،توسط توسط عکاس مورد اعتماد گوگل ،دوربین  و تجهیزات مخصوص پیشرفته ،طبق استاندارهای جهانی و مورد تائید گوگل باکیفیت و دقت بالا انجام می شود.در صورتی که تمایل دارید عکاسی و تور مجازی گوگل خود را توسط عکاس مورد اعتماد و تائید گوگل با تجهیزات مخصوص عکسبرداری 360 درجه و نرم افزارهای مورد تائید شرکت گوگل انجام دهید و اطلاعات، تصاویر و تور مجازی شما بسرعت در گوگل منتشر شود برای مشاوره و یا سفارش  با  کارشناسان ما تماس بگیرید.

استودیو 360 نما عکاس مورد تائید شرکت گوگل

تور مجازی گوگل چگونه ساخته و منتشر می شود ؟

برای ساخت و تولید تور مجازی گوگل، ابتدا باید از مکان متناسب با استانداردها و قوانین اعلام شده گوگل،عکاسی 360 درجه گوگل انجام داد.در ابتدا آشنایی با قواعد عکاسی و تجربه لازم در عکاسی 360 درجه از اهمیت بالایی قرار دارد .همچنین برای عکاسی 360 درجه باید از تجهیزات مخصوص عکسبرداری استاندارد گوگل برای تولید تور مجازی گوگل استفاده کرد.لیست این تجهیزات در سایت رسمی گوگل آمده است.

برای افراد و اشخاص عادی عکاسی 360 درجه  دشوار است زیرا در ابتدا باید هزینه زیادی برای خرید و تجهیزات عکاسی 360 درجه ،مورد تائید گوگل باید پرداخت کنند و حتی در صورتی که لوزام مرتبط را تهیه نمایند و با دانش مرتبط عکاسی 360 درجه را انجام دهد گوگل برای تائید و  انتشار تصاویر آنها قوانین سخت گیرانه ای  دارد .

بهمین علت برای عکاسی 360 درجه و اجرای تور مجازی گوگل ،شرکت گوگل افرادی دوره دیده و متخصص با نام و نشان عکاسان مورد اعتماد گوگل را معرفی می کند که براساس معیارها ،تائید هویت شدند و علاوه بر مشارکت در توسعه پروژه گوگل استریت ویو،دارای تجهیزات استاندارد و اختصاصی عکاسی و تور مجازی گوگل می باشند و تصاویر 360 و تورهای مجازی ساخته شده توسط آنها استاندارد لازم را برای انتشار را دارد به همین علت گوگل تصاویر عکاسان مورد اعتماد گوگل را مستقیماً تائید و بسرعت منتشر می کند.لیست عکاسان مورد اعتماد گوگل در دنیا براساس کشور،منطقه ایالت در سایت رسمی گوگل قابل دسترسی است. [ لینک عکاسان مورد اعتماد شرکت گوگل ]

بطور خلاصه :عکاسی 360 درجه،پردازش ،همپوشانی و یکپارچه سازی تصاویر و در نهایت انتشار در گوگل

معرفی تجهیزات استاندارد و مورد قبول شرکت گوگل:

شرکت گوگل برای عکاسی 360 درجه و ساخت تور مجازی گوگل باکیفیت بوسیله دوربین های dslr توسط عکاسان مورد اعتماد خود تجهیزات زیر را پیشنهاد می دهد .

دوربین های نیکون  nikonمورد قبول گوگل:

 • D5000, D5100
 • D90, D7000, D7100
 • D200, D300, D300s
 • D600, D700, D800, D810

دوربین های کانن  canonمورد قبول گوگل :

 • Rebel series: XSi/450D, T1i/500D, T2i/550D, T3i/600D, T4i/650D, XS/1000D, t3/1100D
 • xxD series: 20D, 30D, 40D, 50D, 60D, 70D
 • xD series : 6D, 7D, 5D series

لنزهای فیش آی Fisheye مورد قبول گوگل:

 • Canon 8-15mm f/4L fisheye lens ,Canon mount only
 • Sigma 8mm f/3.5 EX DG fisheye lens

کنترل از راه دورهای مورد قبول گوگل:

 • RS-60E3, RS-80N3, MC-30, MD-DC2

هدهای پانورامیک برای سه پایه:

 • Nodal Ninja Ultimate R10 with compact 90° rotator
 • ۳۶۰Precision
 • Acratech Spherical Panoramic Head , Sigma lens only
 • Tom Shot 360 , Sigma lens only

شرایط عکاسی 360 درجه گوگل :

قبل از مراجعه برای عکاسی  بهتر است برای رعایت قوانین و بالا بردن کیفیت خروجی، مکان و محیط شرایط لازم زیر را داشته باشد :

 • نظافت ،دکور،چیدمان باید در عالی ترین شکل ممکن باشد
 • میزان روشنایی و نور پردازی مورد ارزیابی قرار گیرد و در محل لامپ ،پروژکتور یا نقطه تاریک نداشته باشیم.
 • زمان عکسبرداری متناسب با شرایط محیطی انتخاب شود
 • برای حفظ و رعایت حریم خصوصی در عکاسی و تور مجازی به تمامی افراد یا اشخاصی که در تور مجازی تصاویر آنها منتشر می شود با کسب اجازه اطلاع رسانی کنید .
 • شرایط و تصاویر مکانی، باید طبق موارد گوگل کاملاً طبیعی و واقعی باشد و هرگونه تغییرات نرم افزای در تصاویر مورد قبول نیست.
 • از قراردادن مواردی که در آینده کوتاه مدت تغییر می کنند همانند:اتیکت قیمت،تخفیف ،…..در نمای عکاسی پرهیز کنید.
 • ثابت نگه داشتن شرایط محیطی در مکان در طول عکسبرداری  360 یکی از موارد مهم است زیرا یک عکس 360 درجه از دوخت و همپوشانی چندین عکس پانورما  براساس پارامترهای مشترک ثابت بوجود می آید و اگر شرایط در یک نمای 360 درجه در زاویه ای تغییر کند دوخت و پیوستگی تصاویر دچار مشکل خواهد شد.
 • توجه به تمیزگی و نظافت کف و سقف مکان از گرد و غبار،از این لحاظ که در تور مجازی گوگل بیننده می تواند در هرنقطه علاوه بر جلو و پشت ،بالا و پایین تصویر را با نمای 360 درجه مشاهده کند.

تصاویر هوایی 360 درجه برای تور مجازی گوگل :

امروزه در یکسری از پروژه های تور مجازی گوگل بدلیل وجود وسعت زیاد منطقه تحت پوشش عکاسی و تور مجازی  و لزومت نمایش جزئیات بهتر آن به کابر در یک  یا چند نما  باتوجه به شرایط پروژه،از هلی شات و پهبادها برای عکاسی 360 درجه هوایی و ساخت تور مجازی گوگل استفاده می کنند.وجود تصاویر 360 درجه هوایی باکیفیت در  تور مجازی گوگل را از لحاظ بیننده بسیار تاثیر گذار است.بطور مثال یک کارخانه یا کسب و کار بزرگ می تواند برای نمایش بخش ها یا فاز های مختلف خود می تواند از عکاسی و تور مجازی هوایی استفاده کند و یا بیمارستان و یا نمایشگاه ها.

نمونه تور مجازی هوایی گوگل (آپدیت بزودی)

تور مجازی گوگل در کجا نمایش داده می شود؟

تور مجازی گوگل در جستجوی  کاربران گوگل در بخش گوگل بیزینس اینفو  و نقشه گوگل مپ قابل مشاهده است . می توان تور مجازی گوگل را با لینک اختصاصی بصورت آی فریم سایت یا امبدد در فیس بوک نمایش داد.همچنین با درج لینک اختصاصی تور مجازی در پیامک و اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی همانند تلگرام و اینستاگرام  می توانید با تشویق کاربران به مشاهده اطلاعات و تور مجازی کسب و کار خود تبلیغات هدفمند داشته باشید.تور مجازی گوگل محدودیت نمایش در موبایل،تبلت،کامپیوتر ندارد و از طریق اینترنت در هرجای دنیا قابل دسترسی است.

استفاده از تور مجازی گوگل در حوزه گردشگری :

امروزه در حوزه گردشگری می توان از تور مجازی گوگل برای معرفی، نمایش و بازدید مجازی کاربران بصورت آنلاین استفاده نمود .کاربران با تور مجازی گوگل این قابلیت را دارند که در هر جا از دنیا از مکان های گردشگری بصورت 360 درجه باحسی واقعی بازدید مجازی کنند و  تشویق به بازدید حضوری شوند.گوگل اطلاعات و نمایه مکان های گردشگری در سراسر دنیا را بر روی نقشه گوگل مپ با جزئیات بالا نمایش می دهد و با نمایش تور مجازی گوگل در نقشه به کاربران، باعث بالابردن جذابیت، رونق و افزایش حضور در مناطق گردشگری  خواهد شد.

مزایای تور مجازی گوگل در قبال تور های مجازی عادی:

 • میزبانی و نمایش پرسرعت تور مجازی ،روی سرورهای اختصاصی شرکت گوگل
 • یکبار هزینه بدون هزینه خرید ترافیک و هاست  یا تمدید ماهیانه یا سالیانه برای نمایش تور مجازی
 • گرافیک بسیار جذاب سفارشی با تاثیر پذیری بالا برای کاربران
 • بالا بردن امتیاز سئو برای سایت ها و افزایش نرخ حضور در موتور جستجوی گوگل
 • پشتیبانی و توسعه، توسط تیم گوگل استریت ویو
 • مشاهده تور مجازی در سرویس گوگل مپ بهمراه نمایش در باکس گوگل بیزنیس اینفو در گوگل
 • نمایش استاندارد و بهینه برای نمایش در موبایل ،تبلت،کامپیوترها
 • دارای لینک اختصاصی گوگل برای نمایش در سایت ها و اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
 • افزایش اعتبار کسب و کارهای دارای تور مجازی گوگل بعلت ثبت  و نمایش در گوگل

تاثیر تور مجازی گوگل مپ در سئو

امروزه داشتن یک وب سایت برای حضور و معرفی خدمات و محصولات کسب و کارها بصورت آنلاین یک مورد ضروری بشمار می رود و حضور و نمایش آن در جستجوی کاربران در موتور جستجوی گوگل بسیار در امر تبلیغات و افزایش مشتریان موثر است.اولویت نمایش و امتیاز نمایش وب سایت کسب و کارها براساس قواعد و پارامترهای سئو گوگل سنجیده می شود.براساس نتایج  بدست آمده ساخت تور مجازی گوگل ،امتیاز سئو وب سایت های کسب و کارها را با بالابردن اعتبار برند در گوگل  و افزایش بازدید  و نرخ کلیک ارتقا می دهد.تور مجازی گوگل برای کسب ترافیک برای وب سایت کسب و کارها و افزایش امتیاز سئو و بهینه سازی از طرف گوگل بشدت توصیه می شود.

error: Content is protected !!
×بستن جستجو
جستجو