تور مجازی مجسمه مسیح در ریودوژانیرو برزیل

تور مجازی مجسمه مسیح در ریودوژانیرو برزیل

مجسمه مسیح منجی(به پرتغالی: Cristo Redentor) در مرکز شهر ایالت ریودوژانیرو، یکی از ایالات 27 گانه کشور برزیل واقع شده و از آن جا که بزرگ ترین تندیس مذهبی و به ویژهبزرگ ترین مجسمه از حضرت عیسی مسیح در جهان است، سالانه گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را روانه این منطقه می کند. مجسمه مسیح (Christ the Redeemer) در واقع تندیسی از یک مرد بلند قامت است که ایستاده و دستان آن کاملا باز است، این حالت ایستادن حضرت مسیح را می توان این گونه تعبیر کرد که گویی آماده به آغوش کشیدن همه مردم جهان بوده و می خواهد همگان را مورد لطف و مرحمت خود قرار دهد. مجسمه مسیح بر روی قله‌ 700 متری کوه کورکووادو در شهر ریودوژانیرو واقع شده و توسط مجسمه‌ ساز معروف فرانسوی – لهستانی (پل لندوفسکی)، به سبک معماری آرت دکو ساخته شده است. خوب است بدانید که این مجسمه به عنوان بزرگ ترین مجسمه ساخته شده به سبک معماری ذکر شده در جهان شناخته می شود.

جنس مجسمه از بتن بوده و روی آن با سنگ صابون (نام سنگ صابون به خاطر نرمی و صابونی بودن جنس آن است) پوشانده شده است. همان طور که پیشتر نیز اشاره کردیم مجسمه مسیح پنجمین مجسمه بزرگ جهان می باشد که حدود 30 متر (بدون در نظر گرفتن پایه 8 متری آن) ارتفاع داشته و عرض دستان آن نیز که کاملا باز است، تقریبا 28 متر طول دارد. لازم به ذکر است این مجسمه غول پیکر دارای وزنی در حدود 625 تن می باشد. ایده ساخت مجسمه مسیح منجی در سال 1850 میلادی توسط یک کشیش کاتولیک مطرح شده و در سال 1921 میلادی نیز مراحل ساخت آن آغاز شد. فرآیند ساخت این مجسمه حدود 9 سال به طول انجامید و سرانجام در سال 1930 میلادی تکمیل شد. در تاریخ دوازدهم اکتبر همان سال نیز از این شاهکار زیبا رونمایی شده و امروزه به عنوان سمبل مسیحیت در برزیل و همچنین نماد شهر ریودوژانیرو معرفی شد.

تفریحات مهیج اطراف مجسمه مسیح
مجسمه مسیح به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جدید، امروزه مورد توجه بسیاری از جهانگردان و گردشگران می باشد و افراد زیادی برای تماشای این مجسمه به برزیل سفر می کنند.
عکاسی از مجسمه مسیح
عکس گرفتن با مجسمه مسیح اولین کاری است که در زمان بازدید از این شاهکار هنری به ذهن افراد می رسد. علاقمندان عکاسی خوب است بدانند که مناظر اطراف مجسمه و طبیعت زیبای کوه کورکووادو نیز سوژه های خوبی برای گرفتن عکس در این منطقه می باشند.
بیس جامپینگ بر روی مجسمه مسیح
مجسمه مسیح با ارتفاع قابل توجهی که داراست، گزینه بسیار خوبی برای تجربه بیس جامپینگ یا همان پرش از ارتفاع بدون طناب می باشد. تاکنون تعدادی از بیس جامپر ها و بلاگر ها پس از دریافت مجوز از مراکز مرتبط، توانسته اند خود را به بالای مجسمه رسانده و عکس های دیدنی بسیاری از این مجسمه و مناظر اطراف آن ثبت و منتشر نمایند.
تفریح در پارک جنگلی تیجوکا
از آن جایی که مجسمه مسیح در پارک جنگلی تیجوکا قرار گرفته، همزمان با بازدید از مجسمه می توانید در این پارک وسیع و گرمسیری نیز به تفریح بپردازید.
تور هوایی بر فراز مجسمه
در شهر ریودوژانیرو یک سری تور های هوایی برگزار می شود که امکان تماشای جاذبه های گردشگری را از بالای شهر برای علاقمندان فراهم می نماید. زمان این تور ها تقریبا 10 دقیقه بوده و طی این زمان افراد می توانند جاذبه های گردشگری شهر ریوو همچنین نماد آن یعنی مجسمه مسیح را از ارتفاعات تماشا کنند.

برای مشاهده تور مجازی برج ایفل موس یا اشاره گر خود را در جهت دلخواه بچرخانید

Courtesy of www.AirPano.ru
اسکرول به بالا