تور مجازی جزایر مالدیو

تور مجازی جزایر مالدیو

مالدیو‎ ‎کشوری است جزیره‌ای در‎ ‎اقیانوس هند‎ ‎واقع در در جنوب غربی هند. پایتختش‎ ‎ماله‎ ‎است و جمعیتی نزدیک به 300 هزار ‏نفر دارد. واحد پول مالدیو‎ ‎روفیه‎ ‎است‎.‎‏ زبان رسمی این کشور‎ ‎دیوهی‎ ‎نام دارد که زبانی هندواروپایی است و تشابه‌هایی با‎ ‎زبان سینهالی‎ ‎قدیم دارد. مردم آن از ‏قوم‎ ‎مالدیوی‎ ‎هستند که تبارشان به مردم‎ ‎سریلانکا‎ ‎و‎ ‎هند (‏‎آمیخته‎ ‎آریایی‎ ‎و‎ ‎دراویدی) می‌رسد و رگه‌هایی از اعراب نیز در میان ‏آن‌ها وجود دارد. بد نیست بدانید هم زبان و هم مردم آن با نام دیوِهی نامیده می‌شوند.

دین رسمی این کشور، اسلام است و پیروی از دیگر ادیان در ملأ عام ممنوع و قابل پیگرد قانونی است. مالدیو در سال ۱۹۶۵ از ‏بریتانیا مستقل شد‎.‎ یکی از نکات عجیب در مورد مالدیو این است که بیشتر تصاویری که از این کشور در رسانه‌ها وجود دارد، مربوط به هتل‌هایش است؛ در صورتی که مردم بومی و محلی از قوانین سختگیرانه‌تری پیروی می‌کنند که تشابهی به عکس‌های تبلیغی ندارد و بسیاری از فعالیت‌های مردم خارج از هتل ممنوع است.

مالدیو، هم از نظر جمعیت و هم مساحت، کوچک‌ترین کشور قاره آسیا است. زمین‌های این کشور به طور میانگین ۱٫۵ متر از سطح ‏دریا ارتفاع دارند و بنابراین، کم‌ارتفاع‌ترین کشور جهان به‌شمار می‌آید. بلندترین نقطه این کشور تنها ۲٫۴ متر ارتفاع دارد. ماله، ‏پایتخت مالدیو ۱۰۴ هزار نفر جمعیت دارد و به طور سنتی محل اقامت شاه و تاج‌گذاری‌ها بود‎.‎

به جز ماله، به عنوان پایتخت این کشور، هفت استان دیگر به شرح زیر دارد:

  1. استان ماتی اوتورو: ‎ شامل‎ ‎آب‌سنگ ها الیف،‎ ‎آب‌سنگ ها دالو‎ ‎و‎ ‎آب‌سنگ شاویانی‎.‎
  2. استان اوتورو: ‎شامل‎ ‎آب‌سنگ نونو،‎ ‎آب‌سنگ را،‎ ‎آب‌سنگ با‎ ‎و‎ ‎آب‌سنگ لاویانی‎.‎
  3. استان مدو اوتورو: ‎شامل‎ ‎آب‌سنگ کافو،‎ ‎آب‌سنگ الیفو الیفو،‎ ‎آب‌سنگ الیفو دالو‎ ‎و‎ ‎آب‌سنگ واوو‎.‎
  4. استان مدو: ‎شامل‎ ‎آب‌سنگ میمو،‎ ‎آب‌سنگ فافو‎ ‎و‎ ‎آب‌سنگ دالو‎.‎
  5. استان مدو دکونو:‎ ‎شامل‎ ‎آب‌سنگ تا‎ ‎و‎ ‎آب‌سنگ لامو‎.‎
  6. استان ماتی دکونو: ‎شامل‎ ‎آب‌سنگ گافو الیفو‎ ‎و‎ ‎آب‌سنگ گافو دالو‎.‎
  7. استان دکونو‎:‎ شامل‎ ‎آب‌سنگ گناویانی‎ ‎و‎ ‎شهر آدو‎.‎ ‏‏

برای مشاهده تور مجازی جزایر مالدیو موس یا اشاره گر خود را در جهت دلخواه بچرخانید

Courtesy of www.AirPano.ru
پیمایش به بالا
اسکرول به بالا