تور مجازی مسکو

تور مجازی مسکو

شهر مسکو پایتخت روسیه و بزرگ ترین شهر در قاره اروپا نقش مهم و اساسی در توسعه این کشور و جهان داشته است. بناها و معماری های زمان امپراتوری روسیه هنوز در شهر باقی مانده اند که بازسازی های بسیاری روی آن ها صورت گرفته است و به شهر مدرن اروپایی به سبک روسی تبدیل شده است. اگر سن پترزبورگ “پنجره اروپا” است ، مسکو قلب روسیه است. این شهر خوش آب و هوا، پر جنب و جوش، و گاهی اوقات پوشیده از برف است.

امروز مسکو نه تنها مرکز سیاسی روسیه بلکه پرجمعیت ترین شهر کشور و پایتخت صنعتی، فرهنگی، علمی و آموزشی آن است. بیش از 600 سال مسکو همچنین مرکز معنوی کلیسای ارتدکس روسیه بوده است.

تاریخچه شهر مسکو

اسم مسکو از رودی به نام موسکوا گرفته شده است. در ابتدا قبل از زمانی که مسکو به این نام مشهور شود آن را با نام “گراد ماسکوف” می شناختند. گراد ماسکوف به معنای شهری در جوار رود است.

در تاریخ در ابتدا در سال 1147 نام این شهر دیده شده است. در سال 1147 شاهزاده روسی ناوگورود سورسکی به وسیله یوری دولگوروکی با جمله ی ” ای برادر، نزد من آی، به مسکو” فراخوانده شد. پس از آن زمان در سال 1156 یعنی 9 سال بعد دستور ساخت یک دیوار چوبی یعنی کرملین به وسیله یوری دولگوروکی صادر شد. دیوار چوبی کرملین باعث شد مسکو شهر منحصر به فرد و تازه بنیادی شود اما در سال 1237 تا 1238 این دیوار به وسیله مغولان سوزانده شد و از بین رفت و تمامی مردم شهر مسکو کشته شدند.

پس از ویرانی شهر مسکو، در سال 1327 مجدد بازسازی شد و به پایتخت امیر نشین مستقل ولادیمیر سوزدال تبدیل شد. این شهر به علت موقعیت جغرافیایی خوبی که دارا بود (موقعیت مناسبی بر سرچشمه رودخانه ولگا) با گذر زمان توسعه پیدا کرد و به یک شهر امیرنشین باثبات و مرفه ، به نام دوک‌ نشین بزرگ مسکو تبدیل شد. این شهر در طی سال ها توانست تعداد زیادی از پناهندگان را از سراسر روسیه به خود جذب کند.

آب و هوای شهر مسکو

مسکو شهریست با آب و هوای مرطوب قاره ای. در تابستان ها دارای هوایی معتدل و شرجی بود که تاکنون بیشترین دمای گزارش شده در این شهر برابر با 36 درجه سانتی گراد می باشد. فصل تابستان فصلی است که بیشترین گردشگران را به خود جذب کرده و از سراسر دنیا جهت مشاهده جاذبه های دیدنی به این شهر سفر می کنند.

مسکو زمستان هایی بسیار سرد و طولانی و حتی می توان گفت طاقت فرسایی دارد. کمترین دمایی که تاکنون در این شهر اعلام شده، در ماه ژانویه بوده است. این دما برابر با عدد منفی 42 درجه سانتی گراد بوده است. مسکو به علت تجربه تغییرات آب و هوایی بسیار زیادی که مابین ماه های زمستان و تابستان وجود دارد، دارای نوسانات سطح بارندگی می باشد.

موقعیت و جمعیت شهر مسکو

مسکو در اروپا به عنوان بزرگترین کلان شهر و همچنین در دنیا به عنوان بزرگترین منطقه شهر نشین شناخته شده است. این شهر پایتخت کشور روسیه و جز پر جمعیت ترین شهر روسیه است. مسکو شهری است که قرن ها جز بزرگترین شهر روسیه یا جماهیر شوروی است. پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی جمعیت کشور روسیه مخصوصا در مناطق و شهر های سیبری و سردسیر، رو به کاهش بود اما شهر مسکو در این زمان توانست برتری خود را نسبت به سن پترزبورگ و الباقی مناطق این کشور اثبات کند.

شهر موسکودر مرکز کل نمایشگاه های کل روسیه V V C، منطقه ای که ایستگاه هواشناسی در آن واقع شده است، دارای ارتفاعی برابر با 456 متر از سطح دریا است. شایان ذکر است مسکو از لحاظ نژادی یکسان است، بر اساس آمار 2002 87 درصد جمعیت شهر مسکو، از نژاد روس است.

جاذبه‌های دیدنی شهر مسکو

این شهر به دلیل معماری، به ویژه ساختمان‌های تاریخی آن مانند کلیسای جامع سنت باسیل به سبک معماری روسی با نمای بسیار تزئین شده و رنگارنگ بسیار مشهور است. در مرکز شهر مسکو، کاخ کرملین به عنوان بنایی از نمادگرایی و تاریخ این شهر قرار گرفته است. علاوه بر این کاخ، با سفر به شهر رنگارنگ و شاد مسکو می توانید از آثاری همچون کلیسای جامع مسیح منجی، بنای یادبود فتح فضا و آرامگاه لنین بازدید کنید.

معماری خانه‌های شهر مسکو

با داشتن بیش از 40 درصد از قلمرو خود با فضای سبز، یکی از سبزترین پایتخت‌ها و شهرهای بزرگ اروپا و جهان است که دارای بزرگترین جنگل در یک منطقه شهری در مرزهای خود – بیش از هر شهر بزرگ دیگر است.

ظاهر این شهر تا قرن 18 تغییر زیادی نکرد. خانه ها از چوب کاج و صنوبر ساخته شده بودند ، سقف‌های پوشیده شده با چمن و یا پوشیده از درخت توس. بازسازی مسکو در نیمه دوم قرن هجدهم نه تنها به علت آتش سوزی مداوم بلکه به درخواست طبقه اشراف نیاز به تغییر داشت. بخش اعظم شهر چوبی توسط ساختمان هایی به سبک کلاسیک جایگزین شد.

برای مشاهده تور مجازی مسکو موس یا اشاره گر خود را در جهت دلخواه بچرخانید

Courtesy of www.AirPano.ru
اسکرول به بالا