تور مجازی به کاتماندو نپال

تور مجازی کاتماندو | بازدید مجازی از نپال |

با تور مجازی کاتماندو  بصورت مجازی به نپال سفر کنید

کاتماندو، پایتخت کشور نپال بوده و همچنین بزرگترین شهر این کشور به شمار می رود. نام کاتماندو از ترکیب واژه‌های سانسکریت «کاسث»  به معنی چوب و «مانداپ»  به معنی سایه‌سار پدید آمده است. جاذبه های تاریخی و جذاب و همچنین مردم خون گرم و مهربان در این شهر سبب شده تا سالانه مسافران زیادی قصد سفر به نپال را در ذهن داشته باشند. این کشور با کوه های هیمالیای خود بهشت افرادی است که به دنبال ماجراجویی های طبیعی هستند. سفر به نقاط مختلف دنیا یکی از هیجان انگیزترین فعالیت هایی است که افراد دوست دارد در زندگیشان انجام دهند، از همین رو داشتن اطلاعات کافی درباره جاذبه هایی که در آن مقصد وجود دارد و همچنین چشم اندازی نسبت به رستوران ها و هتل ها و امکانات آنها از جمله نیازهایی است که باید قبل از سفر در اختیار داشته باشند.

کاتماندو به ۳۵ منطقه تقسیم می‌شود. بزرگترین منطقهٔ این شهر، منطقهٔ ۱۶ با مساحت ۴٫۴ کیلومتر مربع است که در شمال شهر قرار دارد. از سوی دیگر، منطقهٔ ۲۶ که در مرکز شهر قرار دارد، با مساحت ۰٫۰۴ کیلومتر مربع کوچکترین منطقهٔ شهر است.نام کاتماندو از ترکیب واژه‌های سانسکریت «کاسث» (काष्ठ) به معنی چوب و «مانداپ» (मंडप/मण्डप) به معنی سایه‌سار پدید آمده‌است.واژه کاسث‌مانداپ پس از سال‌ها استفاده در زبان‌های محلی به‌صورت کاتماندو تلفظ شده‌است.گفته می‌شود بخاطر فراوانی ساختمان‌های چوبی زیاد که باعث گسترده بودن سایه‌های فراوان در سطح شهر می‌شده این نام را بر آن شهر گذارده بودند.

آب و هوای کاتماندو

نپال در نقاط مختلف، آب و هوای متفاوتی دارد. شاید به جایی بروید و آب و هوای متعادل و مرطوبی ببینید و در همان زمان در جایی دورتر هوا گرم تر باشد و شاید در همین زمان نقطه ای از نپال سرد و طوفانی دیده شود، بنابراین آب و هوای مشخصی ندارند از همین رو اگر به این کشور خواستید سفر کنید همواره لباس های مناسب با تمام فصل ها را همراه خودتان داشته باشید. در تابستان یعنی تیر تا شهریور باران های شدیدی می بارد و در زمستان معمولا هوا خشک تر است.

آب و هوای کاتماندو

زمان سفر به کاتماندو

باید با توجه به ماجراجویی هایی که می خواهید در این کشور انجام دهید زمان سفر خود را برنامه ریزی کنید. اگر می خواهید در طبیعت گشت و گذار و طبیعت گردی داشته باشید در فصل بارندگی های موسمی از تیر تا اواخر مرداد و اوایل شهریور این راه ها بسته است. با این حساب بهترین زمان سفر به نپال مهر تا آذر است، زیرا هوا در این زمان ها بسیار مساعد بوده و دید بسیار خوبی از مناظر اطراف خواهید داشت. البته هوا تقریبا تا فروردین ماه خشک خواهد ماند. دی و بهمن هوای سردی در این شهر جکم فرماست، اما اگر این هوا را تحمل را دوست دارید و می توانید تحمل کنید، منظره های زیبایی به همراه گردشگران کمی انتظارتان را خواهد کشید. اواخر بهار نیز به دلیل شکوفه های مناطق مختلف زمان خوبی است.

زمان سفر به کاتماندو

اسکرول به بالا