تور مجازی شبه جزیره کامچاتکا

تور مجازی شبه جزیره کامچاتکا

این شبه جزیره زیبا و بکر به طول ۱۲۵۰ کیلومتر در شرقی ‌ترین نقطه کشور روسیه و در خاورمیانه دور قرار دارد که از شرق توسط اقیانوس آرام و از غرب توسط دریای اُخُتسک احاطه شده است. در راستای این شبه جزیره، در کف اقیانوس آرام گودالی به نام کوریل-کامچاتکا قرار دارد که عمق آن در حدود ۱۰۵۰۰ متر تخمین زده شده است.

این شبه جزیره که سرزمین آتش و یخ نام دارد به غیر از اینکه منطقه گردشگری مهمی در روسیه به شمار می‌آید، منطقه‌ای است که از نظر راهبردی برای دولت روسیه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

جاذبه‌های گردشگری کامچاتکا

طبیعت کامچاتکا یک طبیعت بکر و وحشی است؛ به همین خاطر مورد توجه افراد و گردشگرانی است که هدف آن‌ ها از سفر کشف؛ جستجوی طبیعت بکر، دست نخورده و مناطقی است که پای کمتر انسانی به آنجا باز شده باشد.

جاذبه‌های گردشگری این جزیره بسیار متنوع هستند که می ‌توان به این موارد اشاره کرد:

  • آتشفشان‌های فعال
  • خرس‌های قهوه‌ای
  • چشمه‌های آب گرم طبیعی
  • مکان‌های مناسب برای ورزش‌های هیجان انگیز
  • حیات وحش متنوع

این منطقه بکر و منحصر به فرد در روسیه در هر فصلی از سال زیبایی‌ ها و جذابیت ‌هایی دارد که قابل وصف نبوده و گاهی از دید لنز دوربین‌های گردشگران و عکاسان نیز دور می‌ماند.

حیات وحش در شبه جزیره کامچاتکا بسیار متنوع و غنی می‌ باشد که این غنا در زندگی دریایی در این شبه جزیره از جذابیت بالایی برخوردار است. ۳۰۰ گونه متنوع ماهی و ۷ گونه پستاندارد آبزی گوشت خوار، نهنگ‌های قاتل و شیر های دریایی از جمله گونه ‌های متنوع حیات وحش این منطقه هستند.

برای دیدن آبزیان می‌توانید لذت گشت با قایق و یا غواصی در آب های اقیانوس آرام را تجربه کرده و به محل زندگی این آبزیان منحصر به فرد نزدیک شوید.

به غیر از حیات وحش آبی این شبه جزیره، امکان دیدن یک خرس قهوه‌ای از فاصله نزدیک دور از انتظار نیست؛ بیشترین تراکم جمعیت خرس ‌های قهوه‌ای در کل قاره اوراسیا در منطقه کامچاتکا قابل مشاهده است.

با توجه به شرایط دمایی این منطقه در ماه‌های سرد سال، شاهد این هستیم که بسیاری از افراد به کامچاتکا سفر می ‌کنند تا از چشمه ‌های آب گرم طبیعی که در دره‌ های آتشفشانی این شبه جزیره شکل گرفته‌اند استفاده کرده و لذت ببرند.

رفتن به چشمه‌های آب گرم طبیعی و جوشان در سرمای زمستان و در زیر بارش برف تجربه بی‌نظیر و هیجان‌انگیزی است که گردشگران جسور برای تجربه آن به کامچاتکا سفر می ‌کنند.

همین طبیعت زیبا و بکر باعث شده کشور روسیه در سال‌های اخیر توجه ویژه‌ای به این منطقه داشته باشد و تسهیلات و امکانات خوبی برای پذیرایی از گردشگران این شبه جزیره فراهم کرده است.

برای مشاهده تور مجازی برج ایفل موس یا اشاره گر خود را در جهت دلخواه بچرخانید

Courtesy of www.AirPano.ru
اسکرول به بالا