تور مجازی استانبول

استانبول شهری زیبا که در منطقه اوراسیا (قاره اروپا و قاره آسیا) واقع شده است. پیشینه نام استانبول برگرفته از قسطنطنیه به معنای شهرکنستانتین می باشد. در سال ١٧٧۰ میلادی سلطان مصطفی سوم عثمانی دستور داد تا روی تمامی سکه های شهر، نام اسلامبول ضرب شود و همین امر سبب شد بر سر زبان ها جاری شود. در سال ١٩٣۰ پس از تصویب شدن جمهوری ترکیه، اداره پست ترکیه نام استانبول را برای آن برگزید.

تور مجازی استانبول

استانبول به عنوان شهری توریستی که جنبه های اقتصادی بالایی از دیگر شهر های ترکیه دارد، نام برده می شود. همچنین این که در سال ٢۰١٨ به عنوان پرجمعیت ترین شهر در ترکیه شناخته شده است. آمار تقریبی جمعیت آن به ١۵،۰۶٧،٧٢۴ می رسد. مساحت استانبول ١۵٣٩ متر مکعب می باشد.

استانبول دومین کلان شهر در خاورمیانه است و بزرگ ترین شهر در اروپا می باشد. شهر کنستانتین به دلیل گردشگران بسیاری که دارد سومین شهر توریستی جهان نیز می باشد. علاوه بر آن وجود ساختمان ها و معماری های خاص مکان های دیدنی پایتخت فرهنگ اروپا را به رخ می کشد. دریای سیاه، دریای مرمره و تنگه بسفر در همجواری شهر هزار مسجد هستند. عنوان های هر بخش برای راحتی شما ذیل مطلب ذکر شده است.

یکی از مهم ترین منابع درآمدی شهر استانبول، صنعت گردشگری آن می باشد که با بیش از ٢٣ میلیون و ١۴٨ هزار مسافر، یکی از شهرهای پرگردشگر در جهان است. وجود جاذبه هایی همچون مسجد سلطان احمد، مسجد ایا صوفیه، کاخ توپکاپی، کاخ دولما باغچه و … سبب شده تا این شهر فوق العاده جذاب باشد.

علاوه بر مواردی که ذکر شد، سالن های کنفرانس شهر استانبول از دیگر منابع درآمدی این شهر است. با برگزاری کنفرانس ها و همایش های بین المللی خیلی مهم در این شهر، آن را به بهشتی برای جلسات و رایزنی ها تبدیل کرده است. نمایشگاه بین المللی ١۵۰۰۰۰ متر مربع مساحت داشته و بسیاری از جلسات و همایش ها و نمایشگاه ها در این مکان برگزار می شود.

مراکز تفریحی و گردشگری استانبول به قدری بالا است که وصف تمام آن ها در این چهارچوب نمی گنجد. اما جهت آشنایی بیشتر شما عزیزان در این مطلب سعی کرده ایم تا به مهم ترین و شاخص ترین مکان های تفریحی و گردشگری استانبول اشاره نیم تا بتوانید آکاهی خوبی از آن ها را کسب کنید.

آب انبار باسیلیکا سیسترن استانبول و عظمتی باشکوه
کلیسای چورا استانبول، خاص ترین مکان برای مسیحیان
برج گالاتا استانبول تفریحگاهی عاشقانه
میدان هیپودروم استانبول، جاذبه ای ١۰۰۰ساله
مرکز خرید فروم استانبول، جاذبه ای تجاری
مرکز خرید جواهر، بازاری قیمت مناسب و لوکس

برای مشاهده تور مجازی استانبول موس یا اشاره گر خود را در جهت دلخواه بچرخانید

Courtesy of www.AirPano.ru

اسکرول به بالا