تور مجازی پکن

تور مجازی پکن

پکن یا بی‌جینگ پایتخت جمهوری خلق چین تاریخ بسیار غنی و پرباری دارد و یکی از مهمترین شهرهای تجاری چین است که قدمت آن به سه هزار سال قبل باز می‌‌گردد و در هشت قرن اخیر، در بیشتر دوره‌‌ها پایتخت چین بوده‌ است. کمتر شهری در دنیا وجود دارد که برای دوره‌ای چنین طولانی، مرکز سیاسی و فرهنگی کشور خود باقی مانده باشد به همین دلیل آثار تاریخی زیادی در این شهر وجود دارد.

پکن پایتخت جمهوری خلق چین و یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای جهان است و همچنین دومین شهر پرجمعیت چین با جمعیتی حدود 22 میلیون نفر بعد از شانگهای است. بی‌جینگ کانون سیاست، فرهنگ، علم و آموزش کشور چین است و به دلیل باستانی و در عین حال مدرن بودن از شهرت خاصی در جهان برخوردار است. دولت مرکزی چین در شهر پکن قرار دارد. این شهر یکی ازچهار شهر باستانی در چین است که دارای شش میراث جهانی است و دارای بیشترین تعداد آثار باستانی در جهان است.

جاذبه‌های گردشگری شهر پکن

جاذبه‌های گردشگری شهر پکن، بسیار متعدد است و دیدن آن‌ها به افرادی که خواهان شور و هیجان وصف‌ناپذیر هستند توصیه می‌شود. دیوار بزرگ چین که یکی از عجایب هفتگانه جهان است در این شهر قرار دارد.  شهر ممنوعه کامل‌ترین مجموعۀ معماری چوبی جهان با کاخ‌های فوق‌العاده در این شهر واقع شده است. معبد آسمان، کاخ تابستانی، میدان تیانانمن، خیابان وانگفوجینگ، معبد لامای، شیچاهای، موزه‌ی پایتخت، کاخ تابستانی قدیمی، پارک بیهای، پارک جهانی، پل مارکوپولو، هوتونگ و معبد بهشت نیز جزو بهترین جاذبه‌های گردشگری شهر بی‌جینگ به حساب می‌آیند و بازدید از آنها خالی از لطف نیست.

برای مشاهده تور مجازی پکن موس یا اشاره گر خود را در جهت دلخواه بچرخانید

Courtesy of www.AirPano.ru
اسکرول به بالا