تور مجازی اورست

تور مجازی اورست بلندترین قله و کوه جهان

با تور مجازی اورست به بلندترین قله و بام جهان سفر کنید

با تور مجازی اورست می توانید همانند یک کوهنورد حرفه ای حس صعود به بلندترین کوه جهان را داشته باشید.با تور مجازی 360 درجه اورست بدون کپسول از خانه به آنجا سفر کنید!

برای مشاهده و تور مجازی اورست موس یا اشاره گر خود را به طرف نمای دلخواه بچرخانید

 

قله اورست در رشته کوه هیمالیا و بلنترین قله آن با ارتفاع 8848 متر از سطح دریا می باشد.اورست در کشور نپال، به نام “ساگارماتا” معروف است که در زبان محلی، معنی “پیشانی آسمان” می‌دهد. این در حالیست که نام تبتی اورست، “قومولانگما” به معنی مادر مقدس است.

از اواسط قرن ۱۹ و بعد از شناخته شدن اورست به عنوان بلندترین قله جهان، ورزشکاران و ماجراجوهای زیادی به امید فتح این قله، راهی نپال شدند. با این حال و بر اساس منابع تاریخی، نخستین کسی که بر بام این کوه ایستاد، ادموند هیلاری (Edmund Hillary) بود.

اولین فتح موفیت‌آمیز اورست، توسط سر ادموند هیلاری از کشور نیوزیلند و در تاریخ ۲۹ می ۱۹۵۳ به ثبت رسید. البته برخی از ادعاهای تاریخی، نشان می‌دهند که این قله، چند سال قبل هم فتح شده بود!

جورج مالوری و اندرو اروین در سال ۱۹۲۴ تلاش کردند به قله اورست صعود کنند، اما آخرین بار در ۸ ژوئیه همان سال، درست در زیر قله برای همیشه ناپدید شدند!اگرچه مشخص نیست که این دو نفر موفق شدند به قله صعود کنند یا خیر، با این‌حال، همچنان از ادموند هیلاری به عنوان نخستین فاتح قله اورست یاد می‌شود.

 

اسکرول به بالا